چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟

چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟

نوسانات بازار یک عامل کاملاً مهم در تجزیه و تحلیل رفتار قیمت اوراق بهادار است. این روند در مواقعی که نوسانات بیشتر است، اغلب و با سرعت بیشتری تغییر می کند. تغییرات قیمت‌ها در دوره‌هایی که نوسانات پایین‌تر است، کندتر و کمتر است. این تغییرات بر خوانش اندیکاتورها تأثیر می گذارد زیرا ممکن است سیگنال ها خیلی زود یا خیلی دیر بیایند. به همین دلیل مهم است که ضریب نوسان در محاسبات لحاظ شود. و امروز می خواهم شاخص نوسانات چایکین را ارائه کنم.

مبانی نوسانات چایکین

اندیکاتور ابداع شده توسط مارک چایکین ابزاری است که نوسانات را با تجزیه و تحلیل شکاف بین قیمت های پایین و بالای دارایی در یک زمان خاص اندازه گیری می کند. این شاخص به عنوان شاخص فرار Chaikin (VT) شناخته می شود.

اضافه کردن نوسانات Chaikin به نمودار Binarium

وارد حساب Binarium خود شوید. ابزار مالی را که قرار است در این جلسه معامله کنید، انتخاب کنید. دوره نمودار را تنظیم کنید. بر روی آیکون Chart Analysis و سپس گروه Volatility از اندیکاتورها کلیک کنید. Chaikin Volatility نمایش داده خواهد شد.

البته، ممکن است شروع به تایپ نام نشانگر مورد نیاز در پنجره جستجو نیز کنید.

VT در پنجره جداگانه زیر نمودار قیمت شما ظاهر می شود. شکلی از خط دارد که حول خط 0 در نوسان است.

چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟
نمودار GBPUSD با نوسانات Chaikin

نحوه عملکرد Chaikin Volatility

این اندیکاتور میانگین متحرک نمایی تفاوت قیمت های بالا و پایین را محاسبه می کند. سپس، تغییر این میانگین متحرک در طول زمان را در یک مقدار درصد اندازه گیری می کند.

Chaikin توصیه می کند از میانگین متحرک 10 روزه برای بررسی نوسانات استفاده کنید.

وقتی اندیکاتور مقادیر پایین را نشان می دهد، به این معنی است که محدوده قیمت های روزانه از بالا به پایین نسبتاً ثابت است. هنگامی که خوانش اندیکاتور مقادیر بالایی را نشان می دهد، محدوده قیمت های روزانه از بالا تا پایین بسیار گسترده است.

شرایطی که قیمت در نمودار قیمت بالا می‌آید و نوسانات در مدت کوتاهی افزایش می‌یابد، نشان‌دهنده عصبی شدن معامله‌گران است. زمانی که قله های بازار با کاهش نوسانات در طولانی مدت همراه باشد، نشان دهنده رشد بازار صعودی است.

چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟
کاهش نوسانات در طولانی مدت می تواند نشان دهنده ایجاد بازار برتر باشد

اکنون، زمانی که قیمت پایین می‌آید و نوسانات در مدت طولانی کاهش می‌یابد، نشان می‌دهد که معامله‌گران علاقه زیادی به بازار ندارند.

چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟
آخرین مرحله یک روند نزولی با نوسانات در حال کاهش

زمانی که نوسانات در مدت زمان کوتاهی افزایش می‌یابد و پایین‌ترین قیمت‌ها در بازار وجود دارد، به این معنی است که معامله‌گران وحشت‌زده می‌فروشند.

چگونه نوسانگر فرار Chaikin را در Binarium بخوانیم؟
بازار با اوج نوسان Chaikin رو به نزول است - فروش وحشتناک

نوسانات کم و کاهش آن را می توان در طول حرکت صعودی قیمت ها مشاهده کرد.

در بالای روند صعودی، قبل از معکوس شدن روند، افزایش آهسته در نوسانات ممکن است رخ دهد.

نوسانات بالاتر را می توان در طول حرکت رو به پایین مشاهده کرد.

نزدیک به انتهای روند نزولی، افزایش نوسانات کوتاه مدت مشاهده می شود.

سخنان پایانی

شاخص نوسان Chaikin نوسانات را اندازه گیری می کند. نویسنده توصیه می کند از میانگین متحرک 10 روزه در محاسبات استفاده کنید.

به حساب آزمایشی Binarium بروید و نحوه عملکرد Chaikin Volatility را بررسی کنید. این یک حساب تمرین رایگان است که در آن می توانید هر اندیکاتور جدید یا تکنیک معاملاتی را بررسی کنید. با پول نقد مجازی عرضه می شود که هر زمان که بخواهید می توانید آن را روشن کنید. شما حتی در صورت شکست معامله پول خود را از دست نمی دهید. قبل از رفتن به حساب واقعی، مهارت های خود را آموزش دهید.

در زیر، بخش نظرات را خواهید دید. نظرات خود را در مورد شاخص نوسانات چایکین با ما در میان بگذارید. خوشحال می شوم از شما بشنوم.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!