نحوه معامله با اندیکاتور Momentum در Binarium

نحوه معامله با اندیکاتور Momentum در Binarium

اندیکاتورها به معامله‌گران در تصمیم‌گیری درباره باز کردن و بستن موقعیت‌ها کمک می‌کنند. انواع مختلفی از آنها وجود دارد. این مقاله در مورد اندیکاتور Momentum است که توسط معامله گر مارتین پرینگ محبوب شده است.

اندیکاتور Momentum چیست؟

اندیکاتور Momentum ابزاری است که قیمت فعلی را اندازه گیری می کند و آن را بر قیمت بسته شدن در شروع دوره تسویه تقسیم می کند. در پیشنهاد بایناریوم قرار دارد و به گروه اندیکاتورهای مومنتوم تعلق دارد.

نحوه تنظیم اندیکاتور Momentum در نمودار Binarium

ابتدا وارد حساب Binarium خود شوید. نماد تجزیه و تحلیل نمودار را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. پنجره تجزیه و تحلیل نمودار با 3 تب ظاهر می شود. اولی شامل شاخص هایی است. شما باید گروه شاخص های حرکت را انتخاب کنید. سپس می‌توانید «Momentum» را در لیستی که در سمت راست باز می‌شود، ببینید.

سپس پنجره ای را با تنظیمات نشانگرها مشاهده خواهید کرد. می توانید رنگ و عرض خط Momentum را تنظیم کنید. همچنین می توانید دوره آن را بسته به چارچوب زمانی و استراتژی که استفاده می کنید تغییر دهید. برای تجارت پیشرفته تر، امکان تغییر منبع نیز وجود دارد، اما توصیه می کنم آن را به عنوان پیش فرض بگذارید. مقداری را مشخص می کند که نشانگر با آن ترسیم می شود.

Momentum در یک پنجره جداگانه در زیر نمودار قیمت شما ظاهر می شود. شکلی از خطی به خود می گیرد که حول ارزش پذیرفته شده اولین قیمت بسته شدن در دوره ای که به عنوان خط 0 مشخص شده است، نوسان می کند.

چگونه با Momentum در Binarium معامله کنیم

به طور کلی، Momentum تفاوت بین قیمت بسته شدن اول و قیمت فعلی را نشان می دهد. اگر قیمت نسبت به قیمت بسته شدن از دوره n به عقب کاهش یابد، اندیکاتور به زیر خط 0 سقوط می کند. اگر قیمت افزایش یابد، شاخص همراه با آن رشد خواهد کرد.

قبل از باز کردن یک موقعیت معاملاتی، باید وضعیت کلی بازار را تجزیه و تحلیل کنید. برای پیش بینی تغییرات قیمت، با اخبار به روز باشید. بازه زمانی انتخابی خود را تنظیم کنید. از دو نشانگر Momentum با دوره های مختلف استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. اولی باید به عنوان تاییدی از روند فعلی (دوره 20) و دومی به عنوان خط سیگنال (دوره 3) استفاده شود.

با Momentum طولانی باشید

برای باز کردن یک موقعیت خرید با کمک دو اندیکاتور Momentum، باید حرکت کلی قیمت را ارزیابی کنید. به نمودار نگاه کنید و بررسی کنید که آیا قیمت در حال افزایش است یا خیر. سپس Momentum را با مقدار دوره 20 ببینید. اگر بالاتر از خط وسط حرکت کند، تأیید روند صعودی را دریافت کرده اید. آخرین مرحله این است که لحظه ای را بگیرید که مومنتوم دوم با نقطه 3 از خط 0 از پایین به بالا عبور می کند و به صعود ادامه می دهد.

نحوه معامله با اندیکاتور Momentum در Binarium
موقعیت های خرید بالقوه با دو اندیکاتور Momentum

با Momentum کوتاه بیایید

برای باز کردن یک موقعیت فروش، باید روند نزولی را در نمودار قیمت مشاهده کنید. با اولین Momentum (20) تایید کنید. اگر زیر خط صفر حرکت کند، قطعاً روند نزولی در بازار وجود دارد. اکنون منتظر بمانید تا Momentum دوم در مسیر پایین از خط 0 عبور کند. اینها نکات خوبی برای باز کردن یک معامله کوتاه هستند.

نحوه معامله با اندیکاتور Momentum در Binarium
موقعیت های کوتاه بالقوه با دو اندیکاتور Momentum

سخنان پایانی

اندیکاتور Momentum معمولا در بسیاری از استراتژی های معاملاتی استفاده می شود. این کاملا ساده است و از آن عقب نمی ماند. با این وجود، باید به خاطر داشته باشید که هیچ شاخص و استراتژی وجود ندارد که بتواند موفقیت را تضمین کند. برای تقویت شانس برنده شدن خود می توانید مومنتوم را با اندیکاتور دیگری مانند باندهای بولینگر ترکیب کنید. نمودار نمونه زیر را در نظر بگیرید.

نحوه معامله با اندیکاتور Momentum در Binarium
نشانگر حرکت همراه با باندهای بولینگر

خبر خوب این است که یک حساب آزمایشی رایگان در پلتفرم Binarium وجود دارد. به صورت نقد مجازی عرضه می شود و محدودیت زمانی برای استفاده از آن وجود ندارد. این یک مکان عالی برای آزمایش اندیکاتورهای جدید، دوره ها و ترکیبات مختلف است.

من شما را تشویق می کنم در بخش نظرات زیر نظر خود را بنویسید. من واقعا خوشحال خواهم شد که از شما بشنوم!

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!