نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium

معرفی الگوی Inside Bar

معاملات اکشن قیمت به حرکت قیمت در نمودار متکی است. شمعدان ها اغلب الگوهایی را تشکیل می دهند که خود را تکرار می کنند و بنابراین، می توانند برای پیش بینی جهت قیمت آینده استفاده شوند. الگوی نوار داخلی نمونه ای از این موارد است و امروز آن را برای شما شرح خواهم داد.

دو نوار قیمت در الگوی نوار داخلی وجود دارد. قاعده اصلی این است که دومی در داخل نوار اول قرار دارد، یعنی در مقایسه با میله اول، ارتفاع پایین بالاتر و بالا پایین تر است. می توان آن را در وسط، پایین یا بالا قرار داد.

اکثر معامله گران موارد فوق را صحیح می دانند. با این حال، برخی این احتمال را می دهند که پایین یا بالا بودن دو شمع برابر باشد.

نوارهای موجود در الگو اغلب نوار مادر یا MB و نوار داخلی (IB) نامیده می شوند.

نوار داخلی نشان دهنده لحظه تثبیت قیمت است. چنین مکثی اغلب پس از یک حرکت قوی اتفاق می افتد. سپس جهت قبلی انجام می شود. گاهی اوقات، ممکن است تغییر روند با الگوی نوار داخلی معامله شود. در این مواقع باید آن را با سطوح حمایت و مقاومت ترکیب کنید.

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium
الگوی نوار داخل

تجارت با الگوی نوار داخلی در Binarium

چند راه برای معامله با الگوی نوار داخلی وجود دارد. اما دو مورد زیر بیشترین استفاده را دارند.

اولین روش استفاده از الگوی نوار داخلی در زمانی است که بازار روند رو به رشدی دارد. شما همراه با روند معامله می کنید. ممکن است عبارت "بازی شکست" یا شکست درون نوار را بشنوید.

راه دوم، که به عنوان معکوس نوار داخلی نیز شناخته می شود، شامل معامله در برابر روند است. سپس از سطوح مهم قیمت (حمایت یا مقاومت) معامله می شود.

به طور معمول، معامله گران سفارشات معلق را در پایین یا بالای نوار مادر تنظیم می کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به نقاط ورودی برای معاملات شما بیندازیم.

معامله الگوی داخلی همراه با روند در پلت فرم Binarium

باز کردن موقعیت فروش در طول روند نزولی

هنگامی که همراه با روند معامله می کنید و روند نزولی در بازار وجود دارد، باید موقعیت فروش را با الگوی نوار داخلی باز کنید. سپس "سیگنال فروش درون نوار" نامیده می شود. از این استراتژی برای جفت ارز (CFD) استفاده کنید، اگرچه ممکن است راهی برای معامله آن با استفاده از معاملات زمان ثابت نیز پیدا کنید. برای وارد کردن معامله، سفارش معلق را در پایین نوار مادر، درست زیر مقدار کم آن شمع تنظیم می‌کنید.

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium
نوار داخلی در یک روند نزولی

باز کردن موقعیت خرید در طول روند صعودی

هنگامی که روند صعودی در بازار وجود دارد، "سیگنال خرید داخل نوار" را دریافت می کنید. سفارش معلق شما باید در بالای نوار مادر، درست بالای مقدار High تنظیم شود.

با روندهای قوی، احتمالاً متوجه الگوهای داخلی بسیاری خواهید شد و بنابراین، فرصت های زیادی برای ورود به تجارت خواهید داشت.

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium
نوار داخلی در یک روند صعودی

معامله الگوی داخلی در برابر روند روی پلت فرم Binarium

باز کردن موقعیت فروش با الگوی نوار داخلی و سطح مقاومت

در زیر نمودار EURUSD را با سطح مقاومت مشخص شده مشاهده می کنید. الگوی میله داخلی در طول روند صعودی روی خط مقاومت توسعه یافته است. شما برخلاف جهت فعلی معامله می کنید، بنابراین باید یک موقعیت فروش باز کنید. در اینجا همچنین می‌توانید از یک سفارش در حال انتظار برای فروش با قیمت پایین‌تر از Mothers Low استفاده کنید.

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium
داخل میله در سطح مقاومت

باز کردن موقعیت خرید با الگوی نوار داخلی و سطح پشتیبانی

در نمودار دیگر برای جفت ارز NZDUSD، یک خط حمایت رسم شده است. الگوی نوار داخلی در این سطح کلیدی توسعه یافته است و از تغییر روند خبر می دهد. شما باید یک موقعیت خرید باز کنید. دوباره، می‌توانید از یک سفارش در حال انتظار استفاده کنید و یک سفارش خرید را درست بالاتر از مقدار بالای نوار مادر تنظیم کنید.

نحوه شناسایی و تجارت الگوی نوار داخلی در Binarium
نوار داخلی در سطح پشتیبانی

هنگامی که الگوی نوار داخلی در سطوح کلیدی قیمت ظاهر می شود، اغلب با یک حرکت قوی دنبال می شود. این به شما شانس بالایی برای کسب سود می دهد.

دستورالعمل های نهایی برای تجارت با الگوی نوار داخلی

شما اغلب می توانید این توصیه را بشنوید "با روند تجارت کنید". همچنین در این مورد، به خصوص اگر در ابتدای مسیر معاملاتی خود هستید، توصیه می شود الگوی داخلی را همراه با روند موجود معامله کنید. معکوس شدن معاملات کمی پیچیده تر است و به تجربه معاملاتی نیاز دارد.

بهترین بازه زمانی نمودار برای استفاده از الگوی نوار داخلی 5 دقیقه یا بالاتر است. سعی نکنید آن را با شمع های 1 دقیقه ای استفاده کنید. چنین بازه زمانی کوچکی به شما سیگنال های نادرست زیادی می دهد.

گاهی اوقات، بعد از نوار مادر متوجه چند میله Inside خواهید شد. این می تواند 1، 2 یا حتی 4 شمع باشد. هر کدام کوچکتر از قبلی خواهند بود. آنها از دوره تثبیت طولانی تری خبر می دهند. شکستی که پس از آن رخ می دهد اغلب بسیار قدرتمند است.

از الگوهای نوار داخلی که بعد از الگوهای نوار پین ایجاد می شوند آگاه باشید. آنها معمولا سیگنال های نادرست می دهند، بنابراین مهم است که بتوانید الگوهای مختلف را در نمودار شناسایی کنید.

ابتدا الگوی نوار داخلی را در حساب آزمایشی Binarium خود تشخیص دهید. بازارهای پرطرفدار را انتخاب کنید و مطابق با روند معامله کنید. از امتحان کردن این کار با پول واقعی بسیار محتاط باشید – این استراتژی تضمینی برای سود نیست. برای مقابله با ضررها، مخصوصاً در ابتدا، آماده باشید.

نظرات خود را در مورد استراتژی نوار داخلی در بخش نظرات پایین سایت به اشتراک بگذارید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!