راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود

راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود

شناسایی سطوح حمایت/مقاومت یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک معامله گر باید توسعه دهد. این مهارت به شما این امکان را می دهد تا درک کنید که قیمت وقتی به حمایت یا مقاومت نزدیک می شود چگونه رفتار می کند. به این ترتیب، شناخت بهترین مکان ها برای ورود یا خروج از یک موقعیت باز آسان تر می شود.

در برخی موارد، قیمت به حمایت یا مقاومت برخورد می کند و سپس معکوس می شود. در موارد دیگر، از سطوح حمایت یا مقاومت عبور می کند. این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه تشخیص دهید که چه زمانی قیمت می خواهد حمایت یا مقاومت را بشکند. همچنین به شما نشان می دهد که در چنین سناریویی چه کاری باید انجام دهید.

چگونه می دانید که قیمت در شرف عبور از حمایت یا مقاومت است؟

من فرض می کنم که می دانید سطوح حمایت و مقاومت چیست. با این حال، فقط در صورتی که ندانید اینها سطوح قیمتی هستند که به نظر می رسد قیمت ها در محدوده آن قرار دارند. یعنی به نظر نمی‌رسد قیمت‌ها در مدت زمان طولانی از این سطوح بالاتر یا پایین‌تر بروند. این راهنما موضوع را به طور عمیق شرح می دهد: پشتیبانی و مقاومت، دو بهترین شاخص فنی که معامله گران Binarium باید بدانند.

راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود
قیمت‌ها سطوح حمایت/مقاومت را می‌شکنند که نشانه‌ای از روند رو به رشد در Binarium است

از آنجایی که قیمت یک دارایی در طول زمان در نوسان است، معمولاً به یک سطح قیمتی مشخص می رسد که در آن باز می گردد. این حمایت یا مقاومت است. حمایت در نقطه قیمت پایین تر شکل می گیرد در حالی که مقاومت در نقطه قیمت بالاتر شکل می گیرد. سطوح حمایت و مقاومت یا ضعیف یا قوی هستند.

قدرت یک سطح حمایت/مقاومت با تعداد دفعاتی که قیمت قبل از برگشت به آن‌ها برخورد کرده است اندازه‌گیری می‌شود. سطوح حمایت و مقاومت قوی سطوحی هستند که قیمت چندین بار در یک دوره خاص با آن برخورد کرده است. اگر قیمت فقط یک بار قبل از شکستن سطح حمایت یا مقاومت را لمس کند، ضعیف در نظر گرفته می شود. حرکت قیمت باید کاملاً قوی باشد تا بتواند از سطح حمایت/مقاومت قوی عبور کند.

چگونه بفهمیم که حرکت قیمت به اندازه کافی قوی است که بتواند از حمایت/مقاومت عبور کند

با استفاده از نمودار شمع، ابتدا باید روند غالب را شناسایی کنید. اگر قوی باشد، متوجه خواهید شد که شمع های در حال شکل گیری اغلب بزرگتر هستند و دو یا چند شمع همرنگ متوالی تشکیل می شوند.

همچنین می‌توانید انتظار داشته باشید که حرکت قیمتی قوی‌تر شود اگر خبری یا رویداد اقتصادی در راه باشد. درست پس از انتشار خبر، خواهید دید که قیمت ها در جهت خاصی حرکت می کنند و اغلب از سطوح حمایت/مقاومت عبور می کنند.

در موارد دیگر، درست قبل از رسیدن به حمایت یا مقاومت، تثبیت قیمت وجود دارد. یعنی قیمت در محدوده باریکی قرار می گیرد. با نزدیک شدن قیمت به حمایت/مقاومت، شتاب کافی برای شکستن به دست آورده است. با این حال، در بیشتر موارد، قیمت معمولاً قبل از شکستن آن به محدوده بازمی‌گردد.

یک مثال در اینجا آمده است:

راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود
شناسایی قیمتی که موظف به شکستن حمایت/مقاومت در Binarium است

جلوگیری از بروز جوش های کاذب

شکست های کاذب زمانی رخ می دهد که قیمت از سطح حمایت/مقاومت خارج شود و تقریباً بلافاصله قبل از معکوس شدن روند در محدوده بازگردد. شکست های کاذب جایی است که اکثر معامله گران متحمل ضرر می شوند.

یکی از راه‌های جلوگیری از شکست‌های کاذب این است که ببینیم قیمت وقتی به حمایت/مقاومت قوی برخورد می‌کند چگونه رفتار می‌کند. یعنی چه روندی توسعه می یابد؟

با استفاده از عکس فوری زیر، متوجه خواهید شد که قیمت ها با برخورد به مقاومت، روند نزولی خواهند داشت. شکست کاذب زمانی رخ می دهد که قیمت مقاومت را بشکند و بالای آن باقی بماند.

سپس، یک شمع خرس جامد، حمایت را می شکند که نشان دهنده روند نزولی است. اینجاست که باید تجارت خود را وارد کنید.

راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود
شکست کاذب باعث می شود معامله گران فکر کنند یک روند صعودی در حال توسعه است

هنگامی که قیمت پشتیبانی/مقاومت در Binarium را شکست، چه اقدامی باید انجام دهید؟

اگر قیمت از حمایت/مقاومت ضعیف عبور کند، می توانید انتظار داشته باشید که روند در همان جهت ادامه یابد. در مورد حمایت/مقاومت قوی، در نظر بگیرید که قیمت وقتی به این سطح می رسد چگونه رفتار می کند.

اگر به عکس فوری ما در بالا نگاه کنید، قیمت معمولا یک روند نزولی ایجاد می کند. اگر شکست رخ داد، صبر کنید تا بازارها مانند زمانی که قیمت ها به حمایت/مقاومت رسیدند، رفتار کنند. آن زمان برای ورود به تجارت بر اساس روند در حال توسعه است.

چرا جوش های کاذب رخ می دهد؟ شکست های کاذب معمولا زمانی اتفاق می افتد که معامله گران وارد بازار می شوند، زمانی که بازار از قبل بیش از حد گسترش یافته و آماده بازگشت است. در مثال بالا، بسیاری از معامله گران احتمالی آن را فرض کردند که روند رو به افزایش است.

اما معامله‌گران حرفه‌ای می‌دانند که منتظر می‌مانند تا زمانی که قیمت‌ها سطح مقاومت قوی را لمس کردند، بازارها به همان شکلی رفتار کنند که داشتند. هنگامی که این اتفاق افتاد، روند نزولی شروع به نشان دادن زمان خوبی برای شروع فروش کرد.

برای محافظت در برابر شکست های کاذب، معاملات را بر اساس روند قیمت وارد کنید

همانطور که اشاره کردم، دانستن اینکه قیمت در هنگام لمس یک حمایت/مقاومت چگونه رفتار می کند، به شما این امکان را می دهد که وقتی دوباره این کار را انجام داد، ایده ای در مورد نحوه معامله داشته باشید.

بنابراین خواندن نمودار شما مهم است. من معمولاً توصیه می‌کنم با استفاده از نمودار تایم فریم بزرگ‌تر در مقایسه با جلسات معاملاتی خود معامله کنید. به عنوان مثال، اگر شمع های 5 دقیقه ای معامله می کنید، باید نمودار 30 دقیقه یا 3 ساعت را بخوانید.

راهنمای شناسایی زمانی که قیمت می‌خواهد از پشتیبانی/مقاومت در Binarium خارج شود و اقداماتی که باید انجام شود
قیمت حمایت را می شکند و یک روند نزولی ایجاد می شود

مواردی وجود دارد که قیمت به طور مداوم از سطوح حمایت/مقاومت عبور می کند. می‌توانید از ابزارها و شاخص‌های اضافی استفاده کنید تا به شما در تعیین بهترین زمان برای ورود به معاملات کمک کند.

یکی از ابزارهای مفید، شاخص باندهای بایناریوم بولینگر است. راه های زیادی برای استفاده از این نشانگر وجود دارد. به عنوان مثال، زمانی که قیمت قبل از شروع سقوط و شکستن باند پایین به منطقه حمایت/مقاومت نزدیک می شود، این یک سیگنال برای کوتاه شدن است.

تجارت با استفاده از پشتیبانی/مقاومت مهارتی است که به صبر و تمرین زیادی نیاز دارد. هدف شما باید انتخاب نقطه ورود تجارت مناسب به محض شکستن قیمت حمایت/مقاومت باشد.

اگر می خواهید این مهارت ها را به کار ببرید، همین امروز یک حساب تمرینی بایناریوم باز کنید و تجارت را شروع کنید. این تنها راهی است که می آموزید چگونه سطوح حمایت/مقاومت را شناسایی کنید و همچنین تعیین کنید که چه زمانی قیمت ها در شرف شکستن آنها هستند.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!